Utmerkelser og priser

Priser og utmerkelser

Gjerdrum kommune deler ut tre priser i løpet av et år

  • Gjerdrumsprisen
  • Unge utøveres kulturpris
  • Unge utøveres idrettspris

Tildelingen av prisene bestemmes av kommunestyret basert på forslag som stilles innen fristen 1. mars hvert år. Prisene deles ut i forbindelse med Gjerdrumsdagen.

Retningslinjer for prisene 

Nominér din kandidat

Har du spørsmål om ordningen, ta kontakt med kommunen på 66 10 60 00 eller  send e-post til Gjerdrum kommune..

Tidligere prisvinnere

Kulturprisen ble første gang delt ut i 1970. Prisen byttet i 2006 navn til Gjerdrumsprisen. I tillegg startet utdelingen av to nye priser; Unge utøveres kulturpris og Unge utøveres idrettspris.

Kulturprisen 1970-2005

År

Prisvinner

1970

Sverre Larsen for musikkaktiviteter

1971

Ingveig og Leif Eskild for arbeid med 4H

1972

Asta og Sigurd Ask for musikk og foreningsarbeid

1973

Ole Rud for foreningsarbeid

1974

Ingen utdeling

1975

Alf Bjerke for idrettsarbeid

1976

Ingen utdeling

1977

Sigrid Bjørnsen for foreningsarbeid

1978 - 1979

Ingen utdeling

1980

Gjerdrum Idrettslag

1981

Ingen utdeling

1982

Grethe og Kasper Karlsen for helsesportarbeid

1983

Ruth Olstad (Sanitetsforeningen)

1984 - 1986

Ingen utdeling

1987

Jan Erik Moe for sin innsats i Gjerdrum Idrettslag

1988 - 1990

Ingen utdeling

1991

Sigurd Oreholtet

1992 - 1998

Ingen utdeling

1999

Gjerdrum Lions Club

2000

Anne Thori Krogstad

2001

Tor E. Hansen

2002

Nora Oserud

2003

Rolf Brotnov

2004

Ingen utdeling

2005

Kjell Rud

Gjerdrumsprisen 2006 - d.d.

År

Prisvinner

2006

Sigrid Stølan

2007

Arne Granerud

2008

Ingen utdeling

2009

Torer Olstad

2010

Per Magne Lien

2011

Egil Åberg

2012

Gudmund Vamsæter

2013

RBU

2014

Hallvard Huser

2015

Ole Haavard Rogstad

2016

Sven Olav Larsen

2017

Odd Georg Murud

2018

Mona Engell

2019

Kjell Sand

2020

Karin Dahle

2021

Tommy Kragseth Hansen

2022

Odd Nordengen

2023

Kjell Tore Moe

 

Unge utøveres kulturpris 2006 - d.d.

 År

Prisvinner

2006

Maiken Stølan Kroken

2007

Victoria Larsen
Stine Nyjordet

2008

Vilde Seljordslia

2009

Ingen utdeling

2010

Rikke Middelhuis Eriksen 

2011

Ingen utdeling

2012

Monica Blomeid

2013

Vilde Elen Skøld Paulsen

2014

Emrik Vatndal 

2015

Marie Hogstad Stene

2016

Jonatan Abelset 

2017

Elling Svee

2018

Thea Mariel Vatndal

2019

Aleksander René Frontéri

2020

Gjerdrum skolekorps

2021

Ingen utdeling

2022

Hannah Eriksen

2023

Hedda Barbøl

 

 Unge utøveres idrettspris 2006 - d.d.

År

Prisvinner

2006

Eirik Sæves

2007

Maria Ulvestad

2008

Marius Vegheim

2009

Eskil Kinneberg

2010

Magnus Ekkjestøl 

2011

Ole Hem

2012

Karl Henrik Nordbakken
Petter Theodorsen 

2013

Sofie Rostad

2014

Helene Spilling

2015

Lars Mogstad Ranger

2016

Monica Nicole Davidson

2017

Vår Åsheim

2018

Olaus Oserud Bentzen

2019

Adrian Kraft Johnsen

2020

Mathias Barstad Roaas

2021

Sara Edseth Solbakken
Sofi Tisland

2022

Mia Jenny Nygaard Østreng

2023

Johan Heni Olsen Bjørtomt

Publisert: 07.11.2023 13:24:13
Sist endret: 12.02.2024 08:17

Publisert: 07.11.2023 13:24:13
Sist endret: 12.02.2024 08:17

Fant du det du lette etter?

Takk for din tilbakemelding

Hva forsøkte du å finne?